Časté dotazy - nastřelení vlasů

Jak vybrat vlasovou kliniku?

Nastřelení vlasů je chirurgický zákrok. Klient by měl zohlednit estetické hledisko i hledisko medicínské.

Estetické hledisko je o tom, jak bude transplantace vypadat, tedy jde o zkušenost kliniky a operatéra. 

Medicínské hledisko zohledňuje úroveň lékařské péče, a to například i co do hygienických standardů a dostupnosti operatéra v případě komplikací. 

Medínské hledisko se velmi liší podle zemí. Zatímco v méně vyvinutých mimoevropských zemích běžně transplantace vlasů provádějí "technici", v Česku či v USA jsou to výhradně lékaři. 

Na klinice také ptejte na její historii a chtějte doložit konkrétní výsledky od konkrétního lékaře na onom pracovišti. Nenechte se obalamutit fotkami pořízenými jinými lékaři na jiných pracovištích. 
 

Proč je výběr kliniky důležitý? 

Protože u nastřelení vlasů máte jeden jediný pokus. Když se nastřelení vlasů nepovede a vlasy nevyrostou, není jak nahradit zničené vlasové štěpy. 
Mnoho mimoevropských klinik také sází na to, že z Česka jim nikdo nepovedenou transplantaci vlasů reklamovat nebude. A soudní řízení mimo EU? Hodně štěstí...

Jste jediná klinika v Česku, která poskytuje doživotní záruku na transplantaci?

Ano, můžeme si to díky třiceti letům zkušeností dovolit. Máme ojedinělé know-how a naše metoda funguje.

Jak se nejrychleji dostat k nastřelení vlasů?

Bezplatní konzultace s vlasovým specialistou je první krok. Můžete poslat i fotku, bydlíte-li daleko. Pošleme Vám zpátky email s cenou nastřelení vlasů a nabídkou volných termínů.
 

Jaké potřeba předoperační vyšetření?

Ano, ale jen částečné. Jde o vyšetření krve (základní biochemické vyšetření, krevní obraz, srážlivost, FW, HIV, žloutenka) a vyšetření moči.
 

Komu nelze provést nastřelení vlasů?

Když klient nemá dostatečnou dárcovskou plochu vzadu mezi ušima. Nastřelení vlasů také nelze provést u klientů trpících diabetem (když se aplikuje inzulín), další kontraindikací je alopecie areata, porucha srážlivosti, žloutenka, HIV, lupénka, ekzém a seboroická dermatitida ve vlasech.

Kolik dní volna potřebuju po nastřelení vlasů?

Ideálně 1-2 týdny dle typu povolání. 

Bude mi oholena hlava?

Nebude. Lepší je nechat si delší vlasy, a to zejména v odběrové partii. Vlasy vyholíme pouze na potřebných místech až těsně před zákrokem.

Jak dlouho trvá nastřelení vlasů?

Nastřelení vlasů trvá asi 3-6 hodin podle velikosti zákroku. Během transplantace si ale budeme dělat přestávky, abyste se mohl najíst, napít, odskočit na WC atd.
 

Bolí nastřelení vlasů?

Při aplikaci lokální anestezie můžete mít nepříjemné pocity, ale ty ihned odezní. Samotný odběr a přenášení vlasových štěpů už probíhá bezbolestně.  

Můžu po zákroku domů?

Ano, ale s doprovodem.

Jaký je režim po nastřelení vlasů?

Veškeré pokyny od nás dostanete písemně. Důeležité je se po výkonu neudeřit do hlavy, aby vlasové štěpy nevypadaly. Po nastřelení vlasů se vytvoří stroupky, které se začnou odlupovat týden po zákroku a vyloupnou se do 2-3 týdnů. Přibližně 12.-14. den od zákroku vytahují stehy. 
 

Budu mít nějaká omezení po transplantaci?

Nesmíte sportovat, saunovat se, chodit do bazénu a nosit těžká břemena, a to asi po dobu jednoho měsíce.
 

Poznají lidé, že jsem podstoupil nastřelení vlasů?

Důležité je, že po naší metodě nebudete oholen dohola, takže bude pár týdnů vidět místo, kam byly nastřeleny vlasy. To lze řešit například kšiltovkou. Co se týká vzhledu transplantovaných vlasů po zhojení, jen odborník pozná, že má člověk transplantované vlasy. Vlasy z INTER CLINIC působí přirozeně.   
 

Kdy mi začnou růst nové vlasy?

Přibližně po 2-3 měsících. Po půl roce probíhá kontrola na naší klinice.

Jsem veřejně známá osoba. Zajistíte mi konzultaci a zákrok tak, abych se nepotkal s dalšími klienty?

Jistě. Diskrétnost je samozřejmostí. Budete-li si to přát, zajistíme vše tak, abyste přišel do kontaktu jen s pracovníky kliniky.
Našimi klienty je nespočet politiků, herců, zpěváků či sportovců. To, že se s nimi veřejně "nechlubíme", je důkaz naší loajality vůči klientům.

Nikdy neupřednostňujeme naši image před soukromím klientů!